خدمات آموزشی       
مشاوره روانشناسی       
مشاوره تحصیلی       
از تنباکو تا پروتئین درمانی

از تنباکو تا پروتئین درمانی

تصویر مورد نظر یافت نشد

از تنباکو تا پروتئین درمانی:

دانشمندان همواره به دنبال راه های درمانی جدید هستند. اکنون نیز موفق به تولید پروتئینی شده اند که میزان تولید آن در بدن انسان کم است. دانشمندان این پروتئین را از گیاه تنباکو استخراج کرده اند. اینترلوکین 37 نام این پروتئین است که در کلیه انسان ها تولید شده و دارای خواص بسیار زیادی برای بدن است. این پروتدین دارای خواص ضد التهالبی و ایمن کننده برای بدن است، اما مشکل اینجاست که میزان تولید این پروتئین در بدن انسان به مقدار بسیار کم تولید می شود و دانشمندان همواره به دنبال راهی برای افزایش میزان این ماده در بدن انسان بوده اند.

قاتل یا ناجی:

گیاه تنباکو که از آن در تهیه سیگار و قلیان از آن استفاده می شود، اکنون ناجی انسان است. پروتئینی که در این گیاه وجود دارد و از آن استخراج می شود، پروتئین اینترلوکین 37 است. این پروتئین قبل از تنباکو از باکتری تولید می شد که بسیار کار پیچیده و پر هزینه ای بود و تنها مقدار کمی از پروتئین استخراج می شد. پژوهشگرانی که در دانشگاه وسترن کانادا مشغول به انجام فعالیت های پزشکی و آزمایشگاهی هستند توانستند این پروتئین را از گیاه تنباکو تهیه کنند. تنباکو، اینترلوکین 7 را در سلول های خود تولید می کند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که می توان با کمی دستکاری در برخی گیاهان دیگر نیز این پروتئین را تولید کنند.

با این عمل دانشمندان توانستند داروهای ضد التهابی و مربوط به ایمنی بدن را به قیمتی بسیار ار زان تر از قبل تولید کنند و در اختیار افراد قرار دهند. استخراج این پروتئین از تنباکو تنها دو هفته طول می کشد و می توان از داروهای حاصل از این پروتئین در درمان بیماری های دیابت، سکته های مغزی، فراموشی و آرتروز استفاده کرد.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/08/21
  ورود به سایت

  دسترسی آسان