نحوه برگزاری آزمون زبان MHLE

نحوه برگزاری آزمون زبان MHLE

تصویر مورد نظر یافت نشد

آزمون زبان MHLE هر ساله توسط وزارت بهداشت برگزار می شود و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند باید در این آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنند. این آزمون همانند آزمون تافل بوده و افرادی که قصد دارند در آزمون دکتری تخصصی شرکت کنند باید گواهی نامه این آزمون را دریافت کنند. پس از قبولی در این آزمون افراد باید تا دو سال نسبت به شرکت در آزمون دکتری اقدام نمایند در غیر اینصورت پس از دوسال مدرک زبان MHLE آن ها اعتبار خود را از دست داده و باید دوباره در آن شرکت کنند.

افرادی که در این آزمون شرکت می کنند باید حداقل نمره  قابل قبول را دریافت کنند. نمره مورد نظر قبولی در این آزمون 50 بوده و نمرات پایین تر از این نمره رد شده محسوب خواهند شد.

آزمون زبان MHLE معمولا هر دو ماه یکبار در مراکز مختلفی برگزار می شود و افراد شرکت کننده در آن باید دارای مدرک کارشنسی ارشد در رشته مربوط و یا مدرک دکترای حرفه  ای باشند.

گواهی آزمون زبان MHLE درتمام دانشگاه ها دارای اعتبار بوده و قابل پذیرش است. همچنین افرادی که قصد کسب فرصت های مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی را دارند، می توانند از این مدرک استفاده کنند.

ساختار آزمون MHLE چگونه است؟

  • اولین بخش این آزمون بخش شنیداری آن است که 30 سوال دارد. این 30 سوال دارای چند قسمت مختلف است. در بخش شنیداری مکالمه ای را برای داوطلبان پخش می کنند. بعد ز شنیدن مکالمه داوطلب می بایست به سوالات مربوط به بخش شنیداری پاسخ دهد.
  • دومین بخش این آزمون بخش نگاشی آن است. بخش نگارشی شامل 20 سوال بوده و دارای سوالاتی با اشکال متفاوت است.
  • سومین بخش آزمن MHLE درک مطلب است. درک مطلب ارای 44 متن است که به صورت آکادمیک و یا دانشگاهی بوده و برای هر کدام از آن ها تعدادی سوال مطرح می شود. داوطلب باید با توجه به موارد عنوان شده در متن به سوالات پاسخ دهد.
  • چهارمین و آخرین این آزمون بخش واژگان است. واژگان در آزمون زبان  MHLEحاوی 20 سوال است. این 20 سوال به صورت مترادف، متضاد و یا جای خالی می باشد.

جهت اطلاع از منابع آزمون زبان MHLE و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام و دیگر شرایط با مشاورین ما در آوای ماندگار مایا تماس حاصل فرمایید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان