چگونگی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

چگونگی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

تصویر مرد نظر یافت نشد

دانشگاه های بدون کنکور عموما برای دو نیمسال تحصیلی دانشجو پذیرش می کنند. نیمسال اول تحصیلی در مهرماه آغاز و نیمسال دوم در بهمن ماه هر سال آغاز می شود. ثبت نام این دانشگاه ها نیز چند روز قبل تر از آغاز کلاس های آن دانشگاه ها انجام می شود. دانشگاه آزاد نیز چندی است که اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجویان کرده است.

دانشگاه های بدون کنکور معمولا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجویان را انجام می دهند. سوابق تحصیلی به معنی میزان معدل داوطلب است. افرادی که تنها دارای مدرک دیپلم هستند، می توانند در رشته های کاردانی ثبت نام خود را انجام دهند و با دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک 4 ساله دوره نظام قدیم می توانند در رشته های کارشناسی ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چه زمانی است؟

داننشگاه آزاد برای دو ورودی مهر و بهمن دانشجو پذیرش می کند. پذیرش دانشجویان برای ترم بهمن معمولا از اوسط دیماه آغازمی شود. البته زمان دقیق تر ثبت نام ها از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

برای انتخاب رشته در این دانشگاه می توانید به سایت مربوطه Azmoon.org مراجعه کرده و پس از طی کردن مراحل عنوان شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. داوطلبان می توانند 20 رشته محل را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند و در نهایت پذیرش از بین کسانی انجام خواهد شد که بالاترین معدل را داشته باشند.

سوابق تحصیلی نقش بسیار زیادی را در قبول و یا عدم قبول شدن در رشته مورد نظر شما دارند. با استفاده از یک مشاور می توانید رشته محل هایی را متناسب با سابقه تحصیلی خود و با بالاترین میزان قبولی کسب کنید.

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/10/29
  ورود به سایت

  دسترسی آسان