معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور

تصویر مورد نظر یافت نشد

افرادی که در زمان مشمولیت غیبت نداشته اند می توانند پس از آنکه نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظرشان دریافت کردند برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنند. البته باید در نظر داشته باشید که معافیت تحصیلی فقط و فقط در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به فرد ارائه می شود و هر فرد تنها یکبار می تواند از آن استفاده کند. در واقع فردی که برای مقطع کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی دریافت کرده است باید برای مقطع دکتری نیز دوباره اقدام کند.

افرادی تمایل به دریافت معافیت تحصیل دارند باید چه پروسه ای را طی کنند؟

داوطلب باید پذیرش خود را از دانشگاه خارجی دریافت کند و پس از آن به سایت اعلام شده در سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و ثبت نام کند، البته این تنها مرحله اول این معافیت است. پس از آن باید به صورت حضوری و با در دست داشتن نامه پذیرش به مراکز مربوطه به صورت حضوری مراجعه کند. در نهایت با ارائه مدارک مربوطه می تواند پرونده معافیت تحصیلی خود را باز کنید.

مدارک لازم جهت ارائه به سازمان امور دانشجویان:

  • برگ سبز
  • پرینت نمره زبان
  • اصل و کپی مدارک شناسایی

پس از گذر از این مرحله به داوطلب نامه ای تحت عنوان نامه موافقت با تحصیل در خارج از کشور به شما ارائه می شود، که البته این اتمام کار نیست و داوطلب پس از دریافت نامه باید از فیلدهای قرار داده شده پس از آن نیز عبور کند و از نظر مالی نیز مبالغی را به عنوان سپرده پرداخت نماید.

میزان اعتبار معافیت تحصیلی دانشجویان خارج از کشور چقدر است؟

معافیت تحصیل خارج از کشور به مدت طول دوره تحصیل فرد و یک سال بیشتر از آن صادر می شود. پس از آن داوطلب موظف است تا در عرض یکسال به کشور خود بر گردد و پولی را که تحت عنوان سپرده در بانک قرار داده است دریافت نماید. به عنوان مثال اگر فردی برای مقطع دکتری اقدام به گرفتن نامه معافیت می کند باید بداند که مدرک او 4 سال دکتری به اضافه یک سال بیشتر اعتبار دارد و فرد تا پایان سال ششم فرصت دارد تا به کشور بازگردد. در صورتی که داوطلب در دوران مشخص شده بر نگردد به عنوان سرباز غایب معرفی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و قوانین مربوط به سربازان غایب و نحوه دریافت معافیت با مشاورین ما در بخش نظام وظیفه با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

تاریخ امروز
1398/11/05
  ورود به سایت

  دسترسی آسان