مراحل اعزام به خدمت

مراحل اعزام به خدمت

تصویر مورد نظر یافت نشد

خدمت سربازی قانونی است که هر پسری پس از ورود به سن مشمولیت باید وارد آن شود. برخی از افراد به دلیل ورود به دانشگاه، سربازی را به عقب می اندازند. افرادی که مشمول دوره سربازی هستند باید در زمان تعیین شده مراحل اعزام خود را انجام دهند و یا از معافیت ها استفاده کنند. افرادی که در زمان مشخص شده اعمال مربوطه را انجام ندهند به عنوان افراد غایب معرفی خواهند شد. برخی از مشمولان سربازی می توانند با بهره گیری از شرایط خاص مانند معافیت های کفالت، معافیت پزشکی و مواردی از این قبیل از خدمت سربازی معاف و یا به طرق دیگری آن را سپری کنند. البته این افراد نیز باید در زمان مقرر به پایگاه ها مراجعه کرده و برای معافیت اقدام کنند.

چند نکته در خصوص مشمولان سربازی:

  • مشمولانی که زیر دیپلم هستند باید تا اوایل ماه تولد خود در سالی که 18 ساله می شوند اعمال مربوط به اعزام خود را انجام دهند.
  • افرادی که مشغول به تحصیل هستند، در صورت انصراف از تحصیل باید تا 1 سال وضعیت مشمولیت خود را مشخص کنند و در غیر اینصورت غایب به حساب می روند.
  • افرادی که مدت تحصیل آن ها به پایان رسیده است وظیفه دارند که تا 1 سال پس از فارغ التحصیل شدن مراحل ثبت نام نظام وظیفه را انجام دهند. افرادی که در خارج از کشور تحصیل می کنند نیز شامل این قانون می شوند.
  • زمان اعزام برای افرادی که دفترچه اعزام را پر کرده و اقدام به ثبت نام نموده اند، متفاوت است. معمولا داوطلبان دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم نوزدهم هر ماه و افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از آن در اولین روزهای ماه های زوج سال اعزام می شوند.
  • داوطلبان باید دقت داشته باشند که حتی اگر یک روز هم از روز اعزام بگذرد فرد مشمول غیبت خواهد شد.

جهت دانلود دفترچه اعزام اینجا کلیک کنید

در آوای ماندگار مایا، مشاورینی حضور دارند که سال های زیادی را در حوزه نظام وظیفه مشغول به فعالیت بوده اند. این مشاورین می توانند آخرین اطلاعات لازم در خصوص نظام وظیفه، شرایط دریافت معافیت، کسر خدمت و ... را به شما ارائه دهند.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

 

 

تاریخ امروز
1398/11/04
  ورود به سایت

  دسترسی آسان