میزان وثیقه مورد نیاز برای خروج از کشور مشمولان

میزان وثیقه مورد نیاز برای خروج از کشور مشمولان

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

افرادی که قصد دارند در زمان مشمولیت سربازی به خارج از کشور سفر کنند باید شرایط خاصی را در رعایت کنند. در این مقاله سعی داریم تا شما را از شرایط و مقررات خروج از کشور مطلع سازیم:

شرایط کلی مشمولان برای خروج از کشور:

  • مشمول نباید غیبت داشته باشد.
  • معافیت تحصیلی و یا وضعیت تحصیلی مشمول باید مشخص باشد.
  • افراد برای خروج از کشور باید وثیقه بگذارد.
  • افراد باید گواهی اشتغال به تحصیل برای خروج از کشور داشته باشد.
  • دانشجوی باید درخواست مجوز خروج موقت از کشور را داشته باشد.
  • تمام مشمولان برای رفتن به کشور های دیگر باید مبلغی را به عنوان وثیقه پرداخت کنند و بعد از بازگشت به کشور آن را دریافت نمایند.
  • میزان وثیقه با توجه به شرایط  سفر متفاوت است.

میزان وثیقه سفرهای مشمولان:

سفرهای علمی: منظور از سفرهای علم، سفرهایی است که در مقطع تحصیلات تکمیلی و به عنوان سفرهای مطالعاتی انجام می شود. در این سفرها مشمولان باید مبلغ 8 میلیون تومان را به عنوان وثیقه پرداخت نمایند.

ادامه تحصیل در خارج از کشور: مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را درند باید قبل از رفتن مبلغی را به میزان 20 میلیون تومان به عنوان وثیقه بپردازند.

سفرهای سیاحتی: برای آن دسته از افردی است که می خواهند به صورت تفریحی به خارج از کشور سفر کنند. وثیقه مورد نیاز برای این افراد 15 میلیون تومان است.

سفرهای زیارتی: برای این سفرها نیز مبلغ 3 میلیون تومان وثیقه مورد نیاز است.

مطالبی که عنوان شد تنها بخش کوچکی از شرایط مربوط به سازمان نظام وظیفه است. با توجه به شرایط  در حال تغییر در جامعه هر کدام از نکات عنوان شده ممکن است دچار تغییر شده و هر روز با قوانین جدید تری رو به رو شویم. از این رو قبل از هر اقدامی لازم ست تا با فردی که در این زمینه تخصص کافی دارد مشورت کنیم. آوای ماندگار مایا در بخش نظام وظیفه بسیار قوی عمل کرده و افرادی را به صورت تخصصی در این زمینه آموزش داده است تا بتوانند با استفاده از به روز ترین اخبار و شرایط مربوط به سازمان نظام وظیفه راهنمایی های کافی و لازم را به شما ارائه دهند.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

تاریخ امروز
1398/11/05
  ورود به سایت

  دسترسی آسان