نقش انتخاب رشته صحیح بر آینده تحصیلی و شغلی

نقش انتخاب رشته صحیح بر آینده تحصیلی و شغلی

تصویر مورد نظر یافت نشد

به طور قطع می توان گفت انتخاب رشته کنکور صحیح به اندازه دوران قبل از کنکور دارای اهمیت است و می توان گفت نیمی از قبولی ها در دانشگاه ها به دلیل انتخاب رشته صحیح است. بارها دیده ایم که داوطلبی با دارا بودن رتبه نه چندان عالی موفق به قبولی در دانشگاه و رشته ای شده است که باورش برای خود او نیز بسیار سخت است اما فردی که رتبه خوبی دریافت کرده نتوانسته در رشته و محل مناسبی قبول شود.

دلیل این امر چه می تواند باشد؟

چه چیزی از ورود یک فرد مستعد و پر  تلاش که تمام روزهای سال قبل از کنکور خود را به درس خواندن پرداخته جلوگیری می کند؟

تصویر مورد نظر یافت نشد

در سال های گذشته که هنوز دانشگاه های بدون کنکور چندان زبانزد نبودند؛ تعداد بسیار زیادی از افراد در کنکور شرکت می کردند و تعدادی تنها به فکر ورود به دانشگاه بودند بدون آن که به رشته خاصی فکر کنند، اما در حال حاضر دانشگاه های بسیار زیادی اقدام به پذیرش بدون کنکور نموده اند در نتیجه تعداد بسیار زیادی از افراد فکر کنکور را از سر خود بیرون کرده و بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند، بنابراین تمام افرادی که قصد شرکت در کنکور را دارند دارای هدف و انگیره بالایی هستند.

شما جزو کدام دسته از افراد هستید؟ اگر داوطلب کنکور هستید کدام مسیر را برای آینده خود برگزیده اید؟ آیا هدفی را برای ادامه تحصیل در سر دارید؟ و یا شما والدینی که در حال خواندن این مطلب هستید. آینده شغلی و موفقیت فرزندتان تا چه اندازه برایتان اهمیت دارد؟

مطمئنا پاسخ تمام شما به این سوالات مثبت است اما آنچه که اهمیت دارد چگونگی به پایان رساندن این پروسه سرنوشت ساز است.

حس عجیب شرکت در کنکور از همان سالی که دانش آموز اقدام به انتخاب رشته می کند پدیدار می شود. کنکور واژه ای است دانش آموزان که از آن زمان و در تمام طول تحصیل خود با آن رو به رو می شوند.

بسیاری از افراد کنکور را مانند غول مرحله آخر بازی تحصیل تشبیه می کنند که اما این فرضیه اشتباه است. در واقع می توانیم کنکور را به سه مرحله حساس تقسیم کنیم. دوران قبل کنکور، کنکور و بعد از کنکور.

هنگامی که رتبه های داوطلبان اعلام می شود نوبت به انتخاب آگاهانه مسیر پیش روی او می رسد. در دوران انتخاب رشته افراد بسیار زیادی اقدام به انتخاب رشته کنکور رای داوطلبان می کنند. با آنکه بسیاری از این افراد بسیار با تجربه هستند اما گاهی نیز بدون داشتن اطلاعات جامع و کافی در این زمینه اقدام به انتخاب رشته می کنند.

آوای ماندگار مایا برای انتخاب رشته 98 برنامه های ویژه ای را دارد. مشاورین مایا تا انتهای مسیرهمراه شما خواهند بود و پروسه سخت انتخاب رشته را قدم به قدم با شما طی خواهند کرد.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور آزاد 98

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری 98

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

زمان ثبت نام کنکور 98

آغاز ثبت نام کنکور سراسری 98

 
تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان