روزهای پس از کنکور را چگونه بگذرانیم؟

روزهای پس از کنکور را چگونه بگذرانیم؟

تصویر مورد نظر یافت نشد

دوران کنکور، پر تنش ترین دوران در زندگی هر فردی است که قصد ورود به دانشگاه را دارد. درس خواندن و به خاطر سپردن حجم عظیمی از اطلاعات واقعا کار دشواری است و استرس و نگرانی های زیادی را برای داوطلب و اطرافیان او در پی دارد. حال در نظر بگیرید که روز بعد از کنکور فرا رسیده و شما کنکور را سپری کرده اید. صحبت های بسیار زیادی در مورد دوران قبل از کنکور شنیده ایم اما کمتر کسی در مورد روز های بعد از کنکور حرف می زند. در پی نظرسنجی که از داوطلبان کنکور گرفته شد داوطلبان زیادی حس روز بعد کنکور را لذت بخش می دانستند اما عده ای نیز در این میان بودند که روز بعد از کنکور را روز بی هدفی و پوچی تلقی می  کردند. عده ای نیز به تفریح و سفر و ... اشاره می کردند.

شما برای روزهای بعد از کنکور چه برنامه ای دارید؟

به خوب و بعد کنکور فکر نکنید:

تصویر مورد نظر یافت نشد

به شما توصیه می کنیم که هرگز به خوب و یا بد بودن آزمون خود فکر نکنید، چرا که هر چه بوده گذشته و فکر کردن به آن چیزی را عوض نمی کند. توصیه می کنیم در روزهای ابتدایی پس از کنکور به تفریح بپردازید و کمی به خود استراحت دهید.

چند روز پس از کنکور؟

پس از گذشت چند روز از کنکور، اکنون دیگر شما به آرامش فکری رسیده اید در نتیجه در صورت تمایل می توانید به سراغ کلید سوال های کنکور بروید. با این کار می توانید به طور میانگین رتبه خود را حدس بزنید. این کار به شما کمک می کند که خود را برای دیدن رتبه نهاییتان آماده سازید و در نتیجه پس از اعلام رتبه ، فرصت خود را برای انتخاب رشته از دست نداده و بدون هیچگونه اعتراضی، زمان در نظر گرفته شده را به انتخاب رشته می پردازید.

رشته های دانشگاهی را بهتر بشناسید:

تصویر مورد نظر یافت نشد

برخی از داوطلبان کنکور فقط و فقط به یک رشته خاص فکر می کنند و دیگر رشته ها را در لیست انتخاب رشته خود قرار نمی دهند. این کار خوب است اما به شرطی که رتبه مورد نظرتان را در آن رشته به دست آورید. اینکه فقط یک یا دو رشته را در نظر بگیرید، کار درستی نیست. داوطلبان بسیار زیادی با رشته های مختلف آشنایی ندارند و پس از ورود به دانشگاه به این نتیجه می رسند که رشته های جذاب دیگری نیز وجود داشته و آن ها از آن بی خبر بوده اند. توصیه می کنیم که در روزهای پس از کنکور تا زمان انتخاب رشته به شناخت رشته های دانشگاهی و بازار کار آن ها بپردازید. دقت داشته باشید انتخاب رشته ای که از روی احساسات  یا نظر دیگران انتخاب می کنید چیزی جز یک آینده پوچ را برای شما در پی نخواهد داشت. در انتخاب رشته علاوه بر علایق خود باید توانایی خود در آن رشته  و بازار کار آن نیز توجه داشته باشید.

اطلاعات لازم در مورد رشته ها و دانشگاه ها را از کجا بیاوریم؟

اینترنت و دنیای مجازی راه کسب اطلاعات را برای هر فردی آسان ساخته است. اما در این میان هستند مشاورانی که با دلسوزی و با داشتن اطلاعت بسیار بالا در زمینه رشته های مختلف می توانند هدف بزرگ ما را در نظر گرفته، علایق شما را شناخته و به معرفی رشته های متناسب با شخصیت، توانایی و علاقه شما بپردازند. مشاورین آوای ماندگار مایا به صورت تخصصی در زمینه های مختلف می توانند به شما در کسب این اطلاعات کمک کرده و راهنمایی های لازم را در خصوص رشته مورد نظرتان به شما ارائه کنند. برای اطلاع و آشنایی با رشته های مورد نظرتان می توانید با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید. 

روزهای پس از کنکور را به ورزش بپرازید:

داوطلبان کنکور به دلیل این که در روزهای قبل از کنکور به مطالعه می پردازند، عموما از ورزش کردن و داشتن فعالیت های جسمی غافل مانده اند. توصیه می کنیم که در روزهای پس از کنکور به کلاس های ورزشی بروید و یا نرمش و پیاده روی را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا بتوانید این کمبود فعالیت را جبران کنید.

 فعالیت های مورد علاقه تان را دوباره از سر بگیرید:

تصویر مورد نظر یافت نشد

بسیاری از افراد در دوران کنکور فعالیت های دلخواه خود را کنار گذاشته و به درس مشغول می شوند. شما می توانید پس از کنکور به فعلیت هایی بپردازید که به آن ها علاقه دارید.

به یاد داشته باشید که شما تمام تلاش خود را کرده اید:

این نکته را به خاطر داشته باشید که تا همین جا و همین مقدار می توانستید درس بخوانید و هر آنچه که در توانتان بوده است را قبل از کنکور به کار برده اید. نتیجه آزمون مشخص نیست پس به اما و اگرها فکر نکنید و سعی کنید از این دوران بهترین استفاده را بکنید.

خود را سرگرم کنید و از فکر کردن به نتیجه بپرهیزید:

سعی کنکور در ایام پس از کنکور تا اعلام نتیجه به کارهایی بپردازید که شما را از فکر کردن به آن بازدارد. تماشا کردن فیلم و یا معاشرت با آشنایان و ... می تواند از حس بد و پر استرس این دوران بکاهد.

نقش مشاوردر دوران پس از کنکور:

داشتن یک مشاور در دوران پس از کنکور می تواند بسیار کمک کننده باشد. در واقع مشاورین با دادن اطلاعات مفید و کاربردی به شما گذر این دوران را برای شما آسان تر می کند. آوای ماندگار مایا از دوران قبل از کنکور تا دوران پس از آن و اعلام نتایج و حتی ورود به دانشگاه و انتخاب واحدهای درسی همراه شما خواهد بود. کافی است در هر ساعت از شبانه روز با تلفن ثابت و با شما 9099071970 تماس حاصل فرمایید و از نظرات تخصصی مشاورین استفاده کنید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/04
  ورود به سایت

  دسترسی آسان