تاثیر DBA در موفقیت در کسب و کار

تاثیر DBA در موفقیت در کسب و کار

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

DBA همان دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار است. در واقع این کلمه مخفف Doctor of Business Administration بوده و مقطعی بعد از MBA می باشد که از آن به عنوان دکترای مدیریت کسب و کار یاد می کنیم.

PhD و DBA چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دوی این مقاطع به صورت تحقیق محور هستند. یعنی افرادی که در مقطع DBA هم تحصیل می کنند باید این مقطع را صرف تحقیق در این حوزه نمایند.

می توان گفت تنها تفاوت اصلی این دو مقطع با یکدیگر در موضوعات آن هاست. در واقع افرادی که وارد مقطع  PhD می شوند باید بر روی موضوعاتی تمرکز کنند که به صورت تئوریک بوده و در مقابل در  DBA افراد به موضوعات کاربردی می پردازند.

DBA بالاترین سطح مدیریت برای مدیران یک سازمان نیست:

DBA و PhD هر دو به عنوان بالاترین مقطع تحصیلی برای افراد به حساب می روند. اما برخی از افراد مخصوصا مدیران یک شرکت و یا یک سازمان به دلیل اینکه فرصتی برای ادامه تحصیل و کسب اطلاعات در این زمینه ندارند، ترجیح می دهند که دوره های MBA را شرکت کنند. در دوره های MBA نیز تمام دروس کاربردی و اجرایی مدیریت به صورت بسته تر جای داده شده است. البته این دوره برای افرادی مناسب است که تنها دلیلشان از یادگیری این مقطع، افزایش اطلاعات مدیریتی در حوزه کسب و کار باشد.

چگونه با DBA به کسب و کار خود توسعه ببخشم؟

مراکزی که دوره های مدیریت را برگزار می کنند عموما این دروس را در دو بخش ارائه می دهند: بخشی را به عنوان MBA و بخشی را به عنوان DBA .

در نتیجه می توانیم بگوییم که همانند هر رشته دیگری DBA نیز نقش اساسی در آموزش و توسعه عوامل اجرایی کسب و کار دارد.

اما اینکه تنها این دوره را بگذرانید نمی تواند کمکی به توسعه کسب و کار شما کند. بلکه این دوره ها تنها دانش شما را در این حوزه افزایش می دهد و چیزی که قابل اهمیت است کاربرد آن است.

دوره های DBA  برای چه افرادی مناسب تر است؟

برخی از افراد با گذراندن دوره های DBA می توانند به توسعه کسب و کار خود کمک بیشتری کنند:

  • مدیران و کارآفرینان کشور
  • مديران ارشد و میانی سازمان ها و شرکت ها
  • کارشناسان فعال، با انگیزه و کارآفرین
  • فارغ التحصيلان مقاطع کارشناسی ارشد مؤسسات آموزش عالي در رشته هاي مختلف (علوم انساني، فني و مهندسي، علوم پايه، هنر، معماری، پزشکي و غيره)

 

 جهت کسب اطلاع از شرایط شرکت در دوره های DBA و زمان ثبت نام و دیگر اطلاعات مربوط به این دوره ها با مشاورینی که در زمینه مدیریت کسب و کار اطلاعات کافی دارند مشورت کنید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/04
  ورود به سایت

  دسترسی آسان