بازارکار رشته های تحصیلی در ایران

بازار کار رشته های تحصیلی در ایران

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

متاسفانه امروزه در کشور به دلیل وجود نابه سامانی های اقتصادی، آمار بیکاری روزبه روز در حال افزایش بوده و بسیاری از جوانان تحصیل کرده کشور نمی توانند شغلی برای خود پیدا کرده و یا کسب و کاری را راه اندازی کنند. بنابراین آینده شغلی، کسب و کار، بیکاری و نبود فرصت های شغلی به یک دغدغه بزرگ برای جوانان و خانواده آن ها تبدیل شده است.

برای خروج از این بحران و نگرانی همه افراد باید بدانند که کسب تجربه و مهارت فنی برای ورود به بازار کار نکته بسیار حائز اهمیتی است. چرا که می بینیم بسیاری از جوانان بدون هدف وارد دانشگاه شده و بدون هیچ مهارت و تجربه کاری فارغ التحصیل می شوند و این موضوع به تنهایی یک معضل برای جامعه محسوب می شود. چرا که فرد با مشقت مدرک خود را می گیرد، بدون سرمایه و تجربه فنی به دنبال کار گشته و یا می خواهد کسب و کاری را راه بیاندازد، اما به بن بست می خورد و با معضل بیکاری رو به رو شده و به مرور ممکن است به بیمای های روحی و روانی دچار شود.

همه افراد باید بدانند که تحصیلات و مدرک به تنهایی منبع کسب و کار و در آمدزایی نیست و نمی تواند جایگاه فرد را در جمعه مشخص کند. بلکه آن چه مهم است، مهارت فنی و تجربه کای فرد است و انسان عاقل کسی است که کسب تجربه و مهارت کند و بتواند از هیچ، برای خود موقعیت شغلی و درآمد فراهم آورد.

چه بسا در جامعه افراد بسیار موفقی را می بینیم که بدون تحصیلات، با کشف و به کارگیری استعداد و توانایی های خود، به کسب تجربه و مهارت پرداخته اند، سپس کسب و کار خود را آغاز کرده و به موفقیت های چشمگیری رسیده اند.

بنابراین فردی که می خواهد وارد دانشگاه شود و به تحصیل بپردازد، می بایست در جهت توانایی که دارد حرکت کند و در هر گروهی که هست، در مورد رشته هایی که بازار کار زیادی دارند و درآمدزا می توانند باشند تحقیق کرده و وارد آن شود تا در آینده با معضل بیکاری مواجه نشود.

رشته های درآمدزا در گروه های مختلف به صورت تقریبی به شرح زیر است :

  • در گروه انسانی رشته های حسابداری و زیر شاخه های آن، مدیریت و حقوق بازار کار خوبی دارند.
  • در گروه تجربی رشته های داروسازی، دندان پزشکی، طب فیزیکی و توان بخشی می تواند درآمدزایی کند.
  • در گروه ریاضی مهندسی کامپیوتر و زیر شاخه های آن می تواند منبع درآمد و اشتغال زایی باشد.

 

جهت اطلاع از بازار کار رشته های مورد نظرتان در هر گروه بر روی آن کلیک کنید:

بازار کار رشته های گروه تجربی
بازار کار رشته های گروه ریاضی
بازار کار رشته های گروه انسانی
بازار کار رشته های گروه هنر
بازار کار رشته های گروه زبان

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/03
  ورود به سایت

  دسترسی آسان