تفاوت مدیریت اجرایی و MBA

تفاوت مدیریت اجرایی و  MBA

تصویر مورد نظر یافت نشد

بهبود مدیریت نیازمند کسب تجربه و آموزش است. فردی که شغل مدیریت را برای خود بر می گزیند، باید با تمام زوایای این کار آشنایی داشته باشد. بسیاری از افراد، مدیریت را تنها اداره یک مجموعه می دانند، در صورتیکه مدیریت، چیزی فراتر از این هاست. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت های بین رشته MBA و مدیریت اجرایی که دو رشته پر طرفدار در بین رشته های مدیریت هستنند بپردازیم.

تفاوت مدیریت اجرایی و MBA:

مدیریت اجرایی برای افرادی که تجربه علمی مدیریتی بالایی دارند ولی هنوز نتوانسته اند مهارت های خود را اجرا و به کار بگیرند، مناسب است. در دوره مدیریت اجرایی افراد مهارت هایی مدیریتی را کسب کرده و توانایی های خود را برای اداره و مدیریت یک مجموعه افزایش می دهند. اما در مورد MBA اینطور نیست. در رشته MBA  افراد معمولا به تازگی مسیر خود را انتخاب کرده اند و یا کار خود را آغاز نکرده اند و یا سابقه کمی در زمینه مدیریت دارند و به دنبال افزایش مهارت های خود هستند. البته از نظر بسیاری از افراد، دوره های MBA به دلیل آموزش های بهتر و کامل تر، بهتر از مدیریت اجرایی است. اما به دلیل اینکه در دوره های مدیریت اجرایی، افراد در کنار دروس خود شیوه های انجام مدیریت را نیز می اموزند، در نتیجه می توانندبه طور همزمان آن ها را فرا گرفته و به کار گیرند. می تواند گفت اصلی ترین تفاوت دوره های مدیرتی اجرایی و MBA همین است اما تفاوت های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

  • برای ورود به دوره های MBA در خارج از کشور هیچ شرطی وجود ندارد، اما برای شرکت در دوره های مدیریت اجرایی دارا بودن 5 سال سابقه مدیریتی الزامی است.
  • آزمون GMAT به معنای آزمون سنجش توانایی دانشجویان است. سوالات GMAT برای ورود به دوره های معتبر MBA در داخل و خارج از کشور ضروری است. در صورتی که این نمره برای شرکت در دوره های مدیریت اجرایی نیاز نیست.
  • دوره های مدیریت اجرایی معمول به دلیل آنکه برای افراد شاغل و مدیران شرکت ها برگزار می شود به صورت پاره وقت و عموما در روزهای آخر هفته برگزار می شود.
  • در MBA گرایش های متفاوتی وجود دارد، در نتیجه فرد می توانند بر اساس علاقه و تخصص مورد نظر خود را انتخاب و در آن ادامه دهند اما شرایط در مدیریت اجرایی موجود نیست.

تفاوت ورود به دور ه های MBA و مدیریت اجرایی:

در هر دو رشته ها، داوطلبان قادر خواهند بود که بدون در نظر گرفتن مدرک دوره لیسانس خود وارد  این رشته ها شوند. در حال حاضر شرطی برای ورود به رشته مدیریت اجرایی وجود ندارد.

جهت دریافت اطلاعات مربوط به رشته ها و گرایش های مختلف مدیریتی با مشاورین ما در آوای ماندگار مایا تماس حاصل فرمایید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/05
  ورود به سایت

  دسترسی آسان