خدمات آموزشی       
مشاوره روانشناسی       
مشاوره تحصیلی       
آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT چیست؟

تصویر مورد نظر یافت نشد

GMAT مخفف Graduate Management Admission Test بوده و یک آزمون معتبر برای سنجش مهارت دانشجویان است. این آزمون برای افرادی که قصد ورود به دوره های مدیریت را دارند بسیار مهم و ضروی است. آزمون GMAT آزمونی است که به صورت کامپیوتری برگزار می شود و بسیار هوشمند است.

فردی که به سوالات این آزمون پاسخ می دهد باید بسیار هوشمند و با دقت باشد چرا که سوالاتی که در طی آزمون مطرح می شود به پاسخی بستگی دارد که شما در سوال قبل داده اید. داوطلبان در این آزمون نمی توانند سوالی را بی پاسخ بگذارند و باید به تمامی سوالات این آزمون پاسخ دهند. در آخر آزمون و بلافاصله داوطلب می تواند نمره خود را مشاهده نماید.  برای قبولی در این آزمون هیچگونه نمره ثابتی در نظر گرفته نشده است و داوطلب باید قبولی را بر اساس نمره مورد قبول موسسه مورد نظر خود بداند.

آزمون  GMAT شامل چیست؟

در آزمون GMAT چند بخش کلی وجود دارد:

  1. بخش ارزیابی نگارش تحلیلی داوطلب: این بخش به منظور یافتن مهارت داوطلب در دریافت و پیدا کردن استدلال های پنهان در پشت یک تحلیل و در نهایت نقد تحلیل است. برای این بخش نمره ای بین 1 تا 6 در نظر گرفته شده است که از میانگین دو نمره که یکی توسط کامپیوتر و دیگری توسط مصحح ارائه می شود به دست می آید.
  2. استدلال یکپارچه: داوطلب در این قسمت از آزمون 30 دقیقه فرصت دارد تا بتواند توانایی های خود را در بررسی و ارزیابی داده های ارائه شده به نمایش گذارد. این بخش 4 قسمت دارد: بصری، دو قسمتی، تحلیل جدول و استدلال چند منبعی.
  3. مهارت های محاسباتی: مهارت محاسباتی در واقع میزان فرد در محاسبات است. برای پاسخ به سوالات این بخش داوطلب باید توانایی حل مسائل از طریق دانش محاسباتی و جبر را داشته باشد. نمره در نظر برای این بخش از 0 تا 60 در نظر گرفته شده است.
  4. مهارت کلامی: بخش چهارم در این آزمون مهارت کلامی است که در این بخش به داوطلب به میزان 75 دقیقه زمان داده می شود تا به 4 سوال طرح شده پاسخ دهد. نمره این بخش از 0 تا 60 در نظر گرفته شده است. بخش مهارت کلامی می تواند توانایی شما را در درک مطلب، تحلیل  انتقادی و تصحیح جمله نشان دهد. سوالات در این بخش به صورت  5 گزینه ای می باشند.

نمره آزمون GMAT همانطور که گفته شد، مقدار مشخصی ندارد و هر موسسه بر اساس قوانین خود نمره قابل قبول این آزمون را برای ورود به موسسه آموزشی خود تعیین می کند. اما به طور کلی افرادی در این آزمون قبول می شوند  که نمره شان بین 200 تا 800 باشد. نحوه نمره دهی این آزمون به دلیل اینکه از طریق سیستم های هوشمند انجام می شود بسیار پیچیده است و به هیچ عنوان نمی توان آن را پیش بینی کرد.

اهمیت GMAT:

اکثر مدارسی که دوره های مدیریت و کسب و کار را برگزار می کنند،  قبولی در این آزمون را جزو شرایط ورودی خود قرار می دهند. در نتیجه هر فردی که قصد ورود به دوره های مدیریت را دارد باید در این آزمون شرکت کند.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/03
  ورود به سایت

  دسترسی آسان