بازار کار رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

بازار کار رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

تصویر مورد نظر یافت نشد

مجموعه انسانی در زیر گروه چهارم رشته ای به نام تربیت بدنی و علوم ورزشی را جای داده است. بسیاری از افراد علاقه مند به ورزش این رشته را برای تحصیل خود در دانشگاه انتخاب می کنند. این رشته جزو رشته هایی است که آینده شغلی خوبی دارد و افراد پس از فارغ التحصیلی در این رشته می توانند در مکان های زیر مشغول به کار شوند:

فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی می توانند در مدارس و مراکز آموزشی تدریس کنند و علاوه بر این به عنوان یک کارشناس تربیتی در سازمان های دولتی و یا فدراسیون های ورزش و یا نهاد های انقلابی به کار مشغول شوند.

از دیگر فعالیت هایی که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در راستای آن مشغول به کار شوند، استخدام به عنوان مربی و مسئول ورزش در وزارتخانه هایی است که مجهز به بخش تربیت بدنی هستند.

شغل دیگر فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، کارشناس ورزش است. از آنجاییکه در ساخت وسایل و لباس های ورزش نظر کارشناسان ورزشی اهمیت بسیار زیادی دارد، در نتیجه این افراد می توانند در ساخت و تولید این محصولات به عنوان یک مشاور حضور داشته باشند.

تصویر مورد نظر یافت نشد

امروزه با وجود دنیای ماشینی و نبود تفریحات کافی، بسیاری از مردم به باشگاه های ورزشی رو می آورند و در نتیجه در جای جای هر شهری باشگاه های ورزشی مختلفی را مشاهده می کنید که در زمینه رشته های مختلف فعالیت می کنند. این موقعیت خوبی برای افرادی است که در رشته های مربوط به علوم ورزشی تحصیل می کنند. این افراد می توانند در باشگاه های ورزشی مختلف نیز به عنوان مربی مشغول به کار شوند. البته صرفا خواندن یک رشته و به پایان رساندن آن نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای موفقیت فرد باشد. کارت مربی گری شما نشان دهنده اعتبار شما در آن رشته است. باشگاه های ورزشی به دنبال افرادی می گردند که دارای سواد کافی باشند و بسیار دیده شده که افراد با وجود آنکه کارت مربی گری و یا مدرک معتبر هم ندارند اما به دلیل تجربه شان در این زمینه جذب باشگاه های ورزشی می شوند.

به طور کلی می توان گفت فردی که رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و رشته های مربوط به آن را انتخاب می کند، خیالش از بابت بازار کار آن راحت است. اما در هر رشته ای تنها افرادی موفق خواهند بود که از انگیزه و سواد کافی برخوردار باشند. وجود بازار کار مشخص و متعدد دلیلی برای موفقیت فرد نیست. بنابراین قبل از انتخاب رشته مورد نظرتان میزان توانایی و علاقه خود را در آن رشته  در نظر بگیرید و سپس آن را انتخاب کنید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/06
  ورود به سایت

  دسترسی آسان