بازار کار رشته روانشناسی

بازار کار رشته روانشناسی

تصویر مورد نظر یافت نشد

روانشناسی یکی از رشته های مربوط به زیر گروه چهارم گروه انسانی است که معمولا در آن دو هدف دنبال می شود:

  • پرورش افرادی که مفاهیم و اصول نظری و عملی و روش های پژوهش در علم روانشناسی را به خوبی بیاموزند.
  • پرورش دانشجویان آشنا با اصول نظریات، مفاهیم و روش های علم روانشناسی

 

روانشناسی رشته ای است که به روش های متفاوتی تعریف می شود و هر کس بر اساس علم و نظر خود آن را تعریف می کند. اما به طور کلی روانشناسی علم شناخت رفتار و ذهن انسان هاست. یک دانشجوی روانشناسی به مطالعه رفتارها و فرآیند های روانی هر فردی می پردازد و در نهایت نحوه تحلیل رفتار و شخصیت افراد را می آموزد.

برای موفقیت در این رشته چه توانایی هایی مورد نیاز است:

برای موفقیت در این رشته باید ریاضی قوی داشته باشید. همچنین تسلط به زبان انگلیسی از توانایی هایی است که می تواند در این رشته بسیار تاثیرگذار باشد، چرا که بسیاری از کتاب های روانشناسی به زبان انگیسی بوده و شما برای مطالعه آن ها باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی

تصویر مورد نظر یافت نشد

روانشناسی رشته ای است که در تمام دوران زندگی به افراد کمک می کند. این رشته می تواند به تمام افراد و در تمام سنین کمک کند و مشکلات رفتاری و روانی آن ها را شناسایی و درمان کند. در واقع افرادی که در علم روانشناسی فارغ التحصیل می شوند، باید توانایی درک و فهم تمام جنبه های زندگی را داشته باشند. روانشناسی در این روزها نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری را در زندگی افراد مختلف پیدا کرده است و در واقع با زندگی افراد خو گرفته است. بر خلاف سال های قبل که افراد از مراجعه به مراکز روانشناسی خودداری می کردند امروزه افراد بسیار زیاد برای حل مشکلات خود و مشورت با مشاورین مطمئن به مراکز روانشناسی مراجعه کرده و مشکلات خود را در میان می گذارند، علاوه بر این بسیاری از مراکز نیز به صورت تلفنی مشاوره های روانشناسی را ارائه می کنند. فردی که در رشته رواشناسی فارغ التحصیل می شود باید بتواند اعتماد مراجعه کننده را جلب کند و با دلسوزی و صبوری به حل مشکلات او بپردازد.

اهمیت رشته روانشناسی در جوامع امروزی به قدری است تخصص و گرایش های ویژه ای برای آن در نظرگرفته شده است. گرایش هایی نظیر روانشناسی بالینی، مهندسی، محیطی، قانونی و کامپیوتر از جمله گرایش های اصلی این رشته است که هر کدام دارای بازار شغلی مربوط به خود است.

کارشناسان رشته روانشناسی باید بدانند که آینده شغلی آن ها بسیار روشن است و آینده خوبی در انتظارشان است. علاوه بر این افرادی که در آزمون روانشناسی شرکت کنند می توانند مجوز تاسیس مطب را بگیرند و یک مرکز مشاوره برای خود تاسیس کنند. (جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون دریافت مجوز از سازمان روانشناسی با شماره 90990771970 تماس حاصل فرمایید)
فار غ التحصیلان این رشته همچنین می توانند به عنوان دستیار متخصص روان شناسی بالینی و یا روان پزشک در مراکز مربوطه به کار مشغول شوند.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان