آزمون EPT دکتری

آزمون EPT دکتری

تصویر مورد نظر یافت نشد

دانشجویانی که می خواهند وارد دوره های دکتری  دانشگاه آزاد اسلامی شوند، باید دارای نمره زبان مشخصی باشند، در صورتی که این افراد نتوانند نمره قبولی آزمون زبان دانشگاه آزاد را به دست بیاورند می توانند در آزمون دکتری شرکت کنند و در زمان دیگری نمره زبان را دریافت نمایند.

دانشجویان برای ورود به دکتری دانشگاه آزاد چه نمراتی را باید کسب کنند:

آزمون زبان

نمره مورد نیاز

EPT

حداقل : 50

نمره مشروط : 40

تافل

حداقل : 65

نمره مشروط : 52

پیپر

حداقل : 520

نمره مشروطی : 416

NCHE و MSRT‌

حداقل : 65

نمره مشروطی : 59

تولیمو

حداقل : 520

نمره مشروطی : 432

آیلتس

حداقل : 6

نمره مشروطی : 4.8

 

آزمون EPT یکی از آزمون های زبانی است که متقاضیان دکتری که مدرک بین المللی با نمره مشخص شده از طرف دانشگاه را نداشته باشند، باید برای ورود به این مقطع آن را سپری کنند.

این آزمون در سه بخش واژگان (شامل 25 تست چهار گزینه ای)، گرامر (شامل 40 تست) و درک مطلب (شامل 20 تست) برگزار می شود و نمره بین صفر تا صد دارد. نمره 100 که بالاترین نمره در این آزمون است در سه بخش عنوان شده تقسیم شده است.

تفاوت آزمون زبان EPT و  MSRT:

این دو آزمون زبان از نظر کیفیت سوالات شبیه هم هستند و هر دو مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد اند، اما تفاوت اصلی آن ها در بخش شنیداری است که در آزمون EPT این بخش حذف شده است. تفاوت دیگر این دو آزمون نیز این است که  ای پی تی به صورت ماهانه برگزار می شود و نمره منفی ندارد.

نحوه ثبت نام در آزمون EPT:

ثبت نام این آزمون معمولا چندان پیچیده نیست و داوطلبان می توانند از طریق سایت های اعلام شده نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. در صورت تمایل می توانید با مشاورین مایا تماس گرفته و ثبت نام خود را انجام دهید.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون EPT:

آزمون EPT هر ماهه در سراسر کشور برگزار می شود. افرادی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند باید از طریق سایت دانشگاه آزاد از زمان برگزاری این آزمون مطلع شوند همچنین می توانید با مشاورین مایا تماس گرفته و از زمان ثبت نام آزمون EPT مطلع شوید. پس از ثبت نام، باید برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون 48 ساعت قبل از زمان برگزاری آن و از سایت ثبت نام شده نسبت به دریافت کارت اقدام نمایید. کارنامه این آزمون نیز در زمان اعلام شده از طریق سایت AMOON.ORG منتشر می شود.

منابع آزمون EPT کدامند؟

آزمون EPT نیز مانند هر آزمون دیگری نیازمند مطالعه و خواندن کتبی است که به عنوان منابع معرفی شده اند.  در این زیر چند نمونه از منابع مورد نیاز برای شرکت در این آزمون را برای شما آورده ایم. جهت اطلاع از منابع بیشتر می توانید با مشاورین مایا ذر تماس باشید.

  1.  Longman preparation course for the toefl
  2. Essential word for the toefl
  3. Words you need to know
  4.  Absolutely essential words 50

 

نمونه سوالات آزمون EPT:

به زودی در این بخش نمونه سوالات مربوط به آزمون EPT قرار داده می شود. جهت دسترسی نمونه سوالات در سایت عضو شوید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/05
  ورود به سایت

  دسترسی آسان