بازار کار رشته پرورش زنبور عسل

بازار کار رشته پرورش زنبور عسل

کشور مورد نظر یافت نشد

شاید کمتر کسی به سراغ رشته پرورش زنبور عسل برود به همین دلیل بسیاری از افراد اطلاعات چندان کاملی از این رشته ندارد. بهتر دانستیم قبل از بررسی بازار کار این رشته در ابتدا کمی با این رشته آشنا شویم و سپس به بررسی بازار کار آن بپردازیم:

زنبور عسل از مفید ترین جشرات موجود در طبیعت است که هر کس با فواید آن آشناست. عسل تنها یکی از فواید این حشره است و تاثیر دیگر آن که از نظر کشاورزی نیز بسیار با اهمیت است، گرده افشانی و در نتیجه افزایش محصولات کشاورزی است. ایده دیگر زنبور عسل تولید زهر، ژله رویال، گرده و موم است که از این مواد در صنایع مختلف استفاده می شود. همانطور که دیدید فواید زنبور عسل باور نکردنی است و اهمیتی که این حشره از نظر اقتصادی دارد، باعث شد که رشته ای به نام رشته پرورش زنبور عسل در دانشگاه ایجاد شود. پرورش زنبور عسل به گونه ای که بتواند انتظارات ما را بر آورده کند کار هر کسی نبوده و نیازمند تحصیلات آکادمیک است. در واقع نحوه رفتار با زنبور و شاخت آن و در نهایت تولید محصولات مورد نظرمان نیازمند فردی است که تجربه ها و علوم مربوط به آن را کسب کرده باشد.

رشته پرورش زنبور عسل در دانشگاه:

این رشته در دوره کاردانی دارای واحدهای تئوری و عملی است. دانشجویان این رشته باید به حشرات علاقه داشته باشند و از عهده کارهای فنی بر آیند.  یک پرورش دهنده زنبور عسل پس از فارغ التحصیل شدن باید در کنار این حشرات زندگی کند، در نتیجه باید بتواند با این نوع زندگی خو بگیرد.

فارغ التحصیلان این رشته چه توانایی هایی را به دست می آوند؟

پس از اتمام دوره  کاردانی افرد قادرند:

  • نسبت به زنبور عسل و پرورش آن شناخت کافی را پیدا کنند.
  • از وسایل، تجهیزات مربوطه به طور صحیحی استفاده کنند.
  • راه های جدید پرور زنبور عسل را پیدا کنند.
  • محصولات مربوط به زنبور عسل را گرد آوری کنند.
  • از طریق پرورش زنبور عسل کسب درآمد کنند.
  • از ملکه نگهداری کنند.
  • مناطق مناسب پرور ش زنبور عسل را بشناسند.
  • به کارهای مربوط به بهداشت و محل زندگی زنبور عسل رسیدگی کنند.
  • نیازهای زنبور عسل را بشناسند.

تصویر مورد نظر یافت نشد

بازار کار رشته پرورش  زنبور عسل در ایران:

افرادی که در رشته پروش زنبور عسل فعالیت می کنند می توانند به صورت خصوصی به پرورش این حشره بپردازند. همچنین می توانند به ساخت لانه های زنبور و دیگر فرآورده های زنبور عسل مشغول شوند. افرادی که با پشتکار در این زمینه به فعالیت بپردازند قطعا می توانند سود زیادی را از این حشرات و فراورده هایشان به دست آورند.
 

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

 

تاریخ امروز
1398/11/08
  ورود به سایت

  دسترسی آسان