بازار کار رشته صنایع غذایی در مقطع کاردانی

بازار کار رشته صنایع غذایی در مقطع کاردانی

تصویر مورد نظر یافت نشد

فارغ التحصیلان رشته صنایع غذایی بعد از فراغت از تحصیل می توانند در مراکز مختلفی نظیر کارخانه جات مواد غذایی، موسسات، دانشگاه ها و ... استخدام شوند. این افراد در آزمایشگاه های مربوط به این مراکز فعالیت خود را انجام می دهند. در واقع فردی که در رشته صنایع غذایی تخصص پیدا کند قادر خواهد بود در عناوین مدیر تولید، مسئول فنی، مسئول آزمایشگاه و ... به کار مشغول شود. افرادی که دارای سرمایه هستند و می خواهند خودشان کاری را راه اندازی کنند نیز می توانند به عنوان موسس یک کارخانه تولید مواد غذایی فعالیت کنند.

به طور کلی می توان سه حوزه را برای آینده شغلی فارغ التحصیلان این رشته در نظر گرفت:

  • بازار کار در کارخانجات مواد غذایی به عنوان مسئول فنی، کنترل کیفی ( QC
  • استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه (در صورت شرکت در آزمون جامع دکتری و دارای مدرک از دانشگاه معتبر)
  • بازار کار در شرکت های بازرگانی مواد غذایی

از آنجاییکه جمعیت کشور و البته جهان رو به افزایش است در نتیجه تولید غذاهای سالم برای ادامه نسل بشر می تواند بسیار ضروری باشد. از اینرو می توان آینده شغلی خوبی را برای کارشناسان صنایع غذایی می توان دید. البته این را هم نادیده نگیریم که افراد بسیار زیادی اقدام به تاسیس کارخانه های مواد غذایی کرده اند و یا در حال تاسیس آن ها هستند و از اینرو رقابت در این میان بسیار زیاد است اما فردی که دارای علاقه و پشتکار در زمینه رشته تحصیلی خود باشد قطعا می تواند در این راه موفق شود.

درآمد یک کارشناس صنایع غذایی به طور میانگین قدر ست؟

بسیاری از افراد قبل از انتخاب رشته به فکر میزان درآمد آن هستند، امادر هر رشته ای میزان درآمد بستگی به پشتکار و اراده فرد دارد. در مورد رشته صنایع غذایی نیز همانند رشته های دیگر نمی توانیم آمار دقیقی از درآمد ماهانه یا حتی سالیانه را در اختیار داشته باشیم. معمولا افراد در این حوزه بر اساس مهارت، تجربه و توانایی هایشان کسب درآمد می کنند.  هر چقدر توانایی فردی بالاتر و بهتر باشد حقوق او نیز به مراتب بالاتر است. البته وضعیت در آمد افراد در شرکت های خصوصی بسیار بالاتر است.

در هر صورت رشته صنایع غذایی را می توان جزو رشته هایی دانست که بازار کار و آینده شغلی خوبی دارند. جهت اطلاع از دیگر موقعیت های شغلی در این رشته و آزمون های استخدامی پذیرنده این رشته با مشاورین مایا در تماس باشید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/05
  ورود به سایت

  دسترسی آسان