نقش برنامه ریزی در آینده تحصیلی دانش آموزان

 

تصویر مورد  نظر یافت نشد

برنامه ریزی جزو کارهایی است که هر فردی در زندگی و تحصیلات خود با آن مواجه مواجه بوده است. اینکه فردی با استفاده از یک برنامه ریزی درسی معین و از پیش تعیین شده درس بخواند، جزو ضرویاتی است که باعث موفقیت فرد در دوران تحصیلش می شود. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی شاید به تنهایی و بدون کمک گرفتن از مشاور و بدون داشتن برنامه امکان پذیر باشد، اما آنچه که اهمیت دارد این است که آیا تنها گذراندن این دوران برای موفقیت کافی است؟ یا می توانیم با وجود یک برنامه ریزی دقیق و مطمئن موفقیت خود را برای آینده تضمین کنیم؟

نقش برنامه ریزی در موفقیت تحصیلی:

برنامه ریزی نه تنها در زندگی شخصی، بلکه در زندگی تحصیلی نیز تاثیرگذار است. اغلب افراد نقش برنامه ریزی را در زندگی خود جدی نگرفته اند. این کاملا اشتباه است. تنها با یکبار برنامه ریزی می توانید تاثیر آن را در زندگی خود ببینید. اما این برنامه ریزی در مقاطع تحصیلی نقش پر رنگ تری دارد.

فرض کنید کودکی در دوران ابتدایی خود دارای یک برنامه ریزی درسی است. او می داند که چه ساعتی، چه درسی را بخواند و به چه میزانی استراحت کند. این کودک در دوران ابتدایی می آموزد که چگونه زمان خود را تقسیم بندی کند و چگونه درس بخواند.دانش آموز به این کار عادت می کند و در نتیجه در سال های بعد که نقش برنامه ریزی پر رنگ تر می شود. می تواند راحت تر برای خود برنامه ریزی کرده و به تحصیل بپردازد.

همانطور که می دانید برنامه ریزی در دوره های بالاتر زندگی بسیار تاثی گذار تر است. مخصوصا در دورانی که فرد می خواهد وارد دانشگاه شود برنامه ریزی باعث می شود تا او بتوانید بهتر زمان های مربوط به درس خواندن و یا زمان های استراحت را پیدا کرده و آن ها را اجرا کند.

برنامه ریزی درسی چیزی همانند جدول زیر است:

ایام هفته

ساعت مطالعه

ساعت

ساعت

ساعت

ساعت

ساعت

ساعت

جمع ساعات

شنبه

 

 

 

 

 

 

 

یکشنبه

 

 

 

 

 

 

 

دوشنبه

 

 

 

 

 

 

 

سه شنبه

 

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه

 

 

 

 

 

 

 

پنجشنبه

 

 

 

 

 

 

 

جمعه

 

 

 

 

 

 

 

جمعه

 

 

 

 

 

 

 

 

البته برنامه ریزی تنها کشیدن یک جدول و پر کردن خانه های آن نیست. برنامه ریزی نیازمند وجود یک مشاور و برنامه ریز دقیق است. شاید فردی احساس کند که خودش به تنهایی می تواند برای خود برنامه ریزی کرده و جدولی را طراحی و خانه های آن را پر کند و برای خود بر اساس یک سری اصول کلی برنامه ریزی نماید. اما باید بدانید که یک مشاور کارش فقط پر کردن خانه های یک جدول برناه ریزی نیست. یک مشاور در ابتدا با صحبت کردن با شما تمام مسائل مربوط به روانشناسی و شرایط زندگی شما را بررسی کرده و سپس با در نظر گرفت توانایی و موقعیت شما برایتان برنامه ای را طراحی می کند.

مشاورین آوای ماندگار مایا با برنامه ریزی دقیق در زمینه مشاوره و برنامه ریزی درسی به شما در امر مشاور کمک کرده و در طول تحصیل شما با شما همراه خواهد بود.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/10/29
  ورود به سایت

  دسترسی آسان