همه چیز در مورد فلوشیپ پزشکی

آزمون فلوشپ پزشکی چیست؟

تصویر مورد نظر یافت نشد

قطعا دانشجویانی که رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اند با واژه فلوشیپ پزشکی آشنا هستند، اما برای آن دسته از افرادی که آشنایی چندانی با این دوره تحصیلی و رشته های آن ندارند، خواندن این مطلب می تواند مفید باشد.

دوره فلوشیپ چه دوره ای است؟

فلوشیپ از یک واژه انگلیسی استخراج شده است که معنای آن چیزی جدا از رشته های پزشکی است اما معنی این کلمه در علم پزشکی به معنای تکمیل دوره و تخصص است.

افرادی که قصد دارند در دوره های فلوشیپ شرکت کنند باید رشته ای را مرتبط با تخصص خود انتخاب کننذ. این دوره نیز همانند دیگر دوره های تحصیلی یک آزمون دارد که افراد برای ورود به آن باید در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند. به دلیل آنکه زمان مشخصی برای این آزمون وجود ندارد شما می توانید اطلاعات مربوط به زمان دقیق ثبت نام را از مشاورین مایا بخواهید.

دوره های فلوشپ عموما دوره هایی 18 ماهه هستند که پزشکان متخصص در هر جای دنیا می توانند آن ها را سپری کنند. دوره فلوشیپ یک دوره اجباری برای پزشکان نیست. این دوره به آن ها کمک می کند تا سطح اطلاعات خود را در زمینه تخصص خود بالا ببرند.

تصویر مورد نظ یافت نشد

تفاوت فلوشیپ با فوق تخصص چیست؟

همانطور که می دانید رشته پزشکی از جمله رشته هایی است که دارای دوره تحصیلی طولانی می باشد و فردی که آن را انتخاب می کند، باید 7 سال مداوم را به تحصیل بپردازد. دانشجویان پزشکی برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود باید در آزمون هایی که در مراحل مختلف برگزار می شود شرکت کنند. 

در جدول زیر دوره هایی که یک پزشک متخصص باید آن ها را سپری کند را مشاهده می کنید:

نام دوره

طول دوره

مراحل دوره

مدرک مورد نیاز

پزشک عمومی

 

علم پایه

کارآموزی

کارورزی

پیش دانشگاهی

تخصص

متغیر بسته به رشته

 

پزشک عمومی

فلوشیپ یا تکمیل تخصص

کمتر از دو سال

 

تخصص پزشکی

فوق تخصص

2-3 سال

 

تخصص پزشکی

همانطور که گفته شد، افرادی که خواهان شرکت در دوره های فلوشیپ هستند باید رشته ای را انتخاب کنند که در راستای رشته تخصصی شان باشد. به عنوان مثال فردی که تخصص زنان و زایمان دارد می تواند در فلوشیپ نابارری و یا پرینالوژی ودیگر رشته های مرتبط که در جدول انتخاب رشته در زمان ثبت نام اعلام می شود شرکت کند.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان