از صفر تا صد آزمون MHLE

صفر تا صد آزمون زبان MHLE

تصویر مورد نظر یافت نشد

اگر قصد شرکت در آزمون های وزارت بهداشت در رشته های پزشکی را دارید، این مطلب را از دست ندهید. آزمون زبان MHLE از جمله آزمون های زبانی است که برای ورود به مقطع دکتری مورد نیاز است. این آزمون برای رشته های علوم پزشکی در مقطع دکتری برگزار می شود و افرادی که می خواهند وارد این مقطع بشوند، باید نمره قابل قبولی را در این آزمون کسب نمایند. البته این آزمون تنها آزمون مورد قبل وزارت بهداشت نیست و آزمون های زبان دیگری مانند تولیمو و MSRT نیز برای ورود به مقطع دکتری وزارت بهداشت مورد قبول می باشد.

اعتبار مدرک آزمون زبان  MHLEچقدر است؟

از منظر اعتبار مدرک این آزمون، می توان گفت که این آزمون از نظر تمام دنشگاه های علوم پزشکی در کشور قابل قبول ست. البته این مدرک برای افرادی که می خواهند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند نیز بسیار مناسب است. اعتبار مدرک MHLE دو سال بوده و پس از آن این مدرک فاقد اعتبار است.

زمان برگزاری آزمون زبان MHLE:

آزمون زبان وزارت بهداشت معمولا بر سازمان بندی وزارت بهداشت اعلام می شود. آزمون های زبان MHLE در طول یک سال به دفعات 5 تا 6 بار تکرار می شود. افرادی که قصد شرکت در این آزمون ها را دارند باید از طریق سایت های اطلاع رسانی زمان ثبت نام و برگزاری آن را پیگیری کرده و در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

چطور در آزمون MHLE ثبت نام کنیم؟

آزمون زبان وزارت بهداشت صرفا از طریق اینترنتی و از سایت مربوطه انجام می پذیرد. سایت مربوط به ثبت نام این آزمون، از طریق سایت سنج شآموطش پزشکی انجام می شود. داوطلبان باید دقت کنند که ثبت نام این زمون محدود بوده و پس از تکمیل ظرفیت دیگر نمی توانند ثبت نام کنند. لذا بهتر است ثبت نام در روزهای اولیه انجام شود.

هزینه ثبت نام در آمون زبان وزارت بهداشت چقدر است؟

داوطلبان شرکت در آزمون های زبان معمولا باید مبلغی را در زمان ثبت نام پردخت نمایند. این مبلغ تنها به ورت اینترنتی و در هنگام ثبت نام د سایت مربوطه پرداخت می شود.

نحوه برگزاری آزمون زبان MHLE:

عنوان

تعداد سوال

شامل

درک مطلب شنیداری

30

سوالات در زمینه

واژگان، ساختار و دستور زبان

40

تصحیح جملات نا درست

جملات با جای خالی

درک مطلب نوشتاری

30

پاسخ به سوالات در مورد متن های داده شده

مجموع

100

 

 

آزمون زبان mhle دارای نمره 100 می باشد و افرادی که قصد دارند از مدرک این آزمون در مصاحبه دکتری استفاده کندن باید حداقل نمره 50 را از این آزمون دریافت کنند.

تصویر مورد نظر یافت نشد

منابع آزمون زبان  MHLE:

آزمون زبان MHLE مشابه آزمون زبان تافل می باشد. از اینرو استفاده از منابعی که برای آزمون تافل ارائه می شود می تواند در قبولی این آزمون تاثیر گذار باشد. البته این دو آزمون تفاوت هایی نیز دارند آن هم نحوه نمره دهی این دو آزمون است. معمولا در آزمون  زبان وزارت بهداشت سوالاتی مطرح می شود که در حوزه پزشکی بوده و از نظر افرادی که در هر دو آزمون شرکت کرده اند، آزمون زبان MHLE بسیار ساده تر از تافل می باشد.

اما برای کسب نمره بالا در هر آزمونی لازم است که فرد منابع مختلف مربوط به آن آزمون را نیز مطالعه کند. جهت اطلاع از منابع آزمون MHLE وزارت بهداشت با مشاورین مایا در تماس باشید.

اعلام نتایج آزمون زبان وزارت بهداشت:

نتایج آزمون وزارت بهداشت معمولا چند روز پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. این نتایج در سایتی که ثبت نام آزمون در آن انجام شده است، قرار داده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های زبان وزارت بهداشت با مشاورین مایا در تماس باشید.

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 تماس حاصل فرمایید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/11/04
  ورود به سایت

  دسترسی آسان