مشاوره تحصیلی و تاثیر آن بر دانش آموزان ابتدایی

مشاوره تحصیلی ابتدایی و تاثیر آن در رشد دانش آموزان

تصویر مورد نظر یافت نشد

ابتدایی مهم ترین دوره در زندگی کودکان است، شما برای این دوره از زندگی کودکانتان چه برنامه ای دارید؟

شاید استفاده از نام مشاور تحصیلی برای بسیاری از والدین چندان خوشایند نباشد و آن هم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد مشاوران این عرصه است. اما با تغییراتی که در کتاب های درسی ایجاد شده است، استفاده از یک مشاور تحصیلی در این مقطع به اندازه استفاده از مشاور تحصیلی در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی می تواند مهم و تاثیر گذار است، جاییکه توجه نکردن به آن باعث ایجاد عواقبی در سال های آینده خواهد شد. معمولا در داخل هر مدرسه یک مشاور تحصیلی برای رسیدگی به امور تحصیلی دانش آموزان موجود است اما گاهی نیاز به مشاوره بیشتر از یک رسیدگی ساده است.

در واقع در دوران ابتدایی می توان علاقه و موفقیت تحصیلی دانش آموزان را با یک مشاوره ساده پیدا کرده و با یک برنامه ریزی صحیح راه درست را برای آینده او در پیش گرفت. حال آنکه در گذشته به دلیل نبودن یک مشاور مناسب بسیاری از افراد مسیر طولانی را تا دانشگاه طی کرده  و در نهایت به دلیل نداشتن علاقه به شغل دیگری می پرداختند. به نظر می رسد طی کردن سال های زیادی از عمر در راستای هدفی بدون داشتن انگیزه و علاقه نه تنها یاس و نا امیدی را به دنبال خواهد داشت بلکه در بیشتر مواقع به عدم موفقیت ختم خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که مشاوره را از همان دوران ابتدایی برای فرزندان خود آغاز کنید.

امروزه دفاتر مشاوره تحصیلی و روانشناسی بسیار زیادی در شهرهای مختلف وجود دارد، اما نکته قابل توجه ترس کودکان از مراجعه به این مراکز است و یا بسیاری از خانواده ها فرصتی برای مراجعه به مراکز مشاوره را ندارند. از این رو گروه مشاوران مایا تصمیم دارد خدماتی را تحت عنوان مشاوره تلفنی به شما ارائه دهند.

این مشاوره می تواند طی جلسات متوالی و به صورت تلفنی انجام پذیرد و مشاورین توانای این گروه قادر خواهند بود پس از صحبت با شما و فرزندتان به صورت تلفنی و یا در صورت نیاز به صورت حضوری بهترین راهکار را به شما ارائه دهند.

این کار نه تنها در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد، بلکه باعث خواهد شد تا کودک شما در محیط امن خانه و بدون نگرانی و خجالت از مشارو به صورت تلفنی با او صحبت کند.

در آخر این نکته را یاد آور می شویم که بسیاری از افراد با نام مشاور وارد حوزه مشاوره می شوند، اما اعتماد به مشاوری درست است که دلش هم مشاوره باشد.

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

 

 

 

 

تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان