مشاوره انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم

مشاوره انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم

یکی از تغییراتی که در چند سال اخیر در آموزش و پروش رخ داد تغییر مقاطع بود که بسیاری از والدین را دچار سردر گمی کرد : دوره اول متوسطه و دوره  دوم متوسطه.

نداشتن اطلاعات کافی والدین از این دو مقطع و دروس تدریس شده در آن و شبیه نبودن آن به مقاطعی که والدین دانش آموزان در دوران تحصیل خود طی کرده اند، نیاز به مشاور را در این دوره ها بیش از پیش پر رنگ تر ساخته است.

اهمیت این دوره به اندازه ای است که توجه نکردن به آن ممکن است چه از لحاظ تحصیلی و چه از لحاظ روانشناسی تاثیرات بسیار زیادی را بر روی دانش آموز بگذارد. دانش آموزان این دوره، در موقعیت حساسی از زندگی اجتماعی و فردی خود قرار دارند و در این دوره می توانند هدف و مسیر زندگی خود را شفاف تر مشخص سازند. دانش آموزان دوره اول متوسطه در این مدت به استعدادهای خود را شناخته و وارد انتخابات حساس زندگی خود مانند انتخاب رشته و شغل می شوند. اینکه در این دوران یک مشاور با تجربه در کنار دانش آموز باشد، نکته ای است که بسیاری از خانواده ها به آن توجه چندانی ندارند. شاید بتوان گفت مشاوره تحصیلی متوسطه اول به نوعی روشن کننده مسیر پیش روی دانش آموزان است. اینکه دانش آموزی صرفا بر اساس احساسات و علایق خود و یا علایق خانواده یک رشته تحصیلی را انتخاب کنند، نمی تواند کمک چندانی به پیشرفت او در مقاطع بالاتر کند. یک مشاور با در نظر گرفته نقاط ضعف و قوت دانش آموز می تواند این مسیر را برای او شفاف سازی کرده و راه و بیراهه های هر رشته را به او معرفی کند.

در آوای ماندگار مایا، مشاورانی قرار دارند که به طور تخصصی در حوزه های مختلف و پایه های متفاوت مشاوره می دهند. این مشاوران به صورت کامل از شرایط انتخاب رشته مطلع بوده و مسیر پیش روی دانش آموز را مشخص می کند. دانش آموزان دوره متوسطه اول می تونند به صورت تلفنی و یا حضوری با مشاور خود صحبت کرده و با آگاهی یافتن از نقاط قوت و ضعف خود رشته ای مناسب و کار آمد را انتخاب کنند.

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

تاریخ امروز
1398/10/29
  ورود به سایت

  دسترسی آسان