عنوان خبر: تغییر زمان برگزاری امتحانات نهایی
تاریخ خبر: 1397/12/25

تغییر زمان برگزاری امتحانات نهایی

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

پیشنهاد برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان از خرداد ماه به اردیبهشت توسط سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مطرح گردید.

این پیشنهاد به دو دلیل مطرح شد : مورد اول به این دلیل است که دانش آموزان پایه دوازدهم تا آخر خرداد ماه امتحان نهایی داشته و بدون فاصله ای باید سوابق تحصیلی آن ها به سازمان سنجش ارائه گردد. بنابراین این فرصت برای انجام این کار بسیار کوتاه است و مورد دوم کوتاه بودن زمان بین امتحانات نهایی و کنکور می باشد که برای دانش آموزان بسیار استرس آور است.

همچنین در نظام قدیم سوابق تحصیلی براساس پایه سوم متوسطه تنظیم می گردید و پایه پیش دانشگاهی تنها 5 درصد در این سوابق تاثیر داشت و همچنین یک فاصله یک ساله برای جمع آوری و ارسال این سوابق تحصیلی برای ارسال به سازمان سنجش وجود داشت. اما در نظام جدید این فاصله وجود نداشته و همچنین کل سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه دوازدهم خلاصه می شود و پایه دهم و یازدهم دیگر هیچ تاثیری در این سوابق ندارند.

 

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

در آخر پیشنهاد جلو انداختن امتحانات نهایی بستگی به تاییدیه شورای عالی آموزش و پرورش دارد و تا مصوبه ای از طرف آن ها صادر و تایید نشود این پیشنهاد عملی نخواهد شد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مایا در ارتباط باشید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

تاریخ امروز
1398/08/27
  ورود به سایت

  دسترسی آسان