عنوان خبر: تعیین تکلیف مشمولین سربازی تا متولد 1380
تاریخ خبر: 1397/12/25

تعیین تکلیف مشمولین سربازی تا متولد 1380

تصویر مورد نظر یافت نشد

سازمان نظام وظیفه اعلام کرد که افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند یعنی متولدین سال های 1355 تا 1380 باید برای تعیین وضعیت سربازی خود به سازمان نظام وظیفه مراجعه فرمایند.  این افراد باید با مراجعه سازمان پلیس +10 نسبت به معرفی خود اقدام نمایند و مراحل مربوطه را طی کنند.  همچنین افرادی که قبل از رسیدن به سن تعیین شده برای سربازی از تحصیل انصراف داده اند نیز پس از ورود به این سن تا 6 ماه فرصت دارند تا به نظام وظیفه مراجعه کنند، در غیر اینصورت جزو افرادی محسوب می شوند که دارای غیبت سربازی می باشند.

افرادی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند نیز، تنها می توانند در زمان مربوط به این معافیت، از آن استفاده نمایند و در صورتی که این افراد ترک تحصیل کرده،  از دانشگاه اخراج شوند و یا به هر دلیلی دیگر نتواند از معافیت تحصیلی استفاده کنند تا یک سال مهلت دارند تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

افرادی هم  که از معافیت کفالت استفاده می کنند، تنها یک ماه پس از به اتمام رسیدن این مهلت فرصت دارند خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

افرادی که در زمان های تعیین شده به سازمان نظام وظیفه مراجعه نکنند، وارد دوران غیبت می شوند و با محرومیت های مختلف و اضافه خدمت رو به رو خواهند شد.

تصویر مورد نظر یافت نشد

 

جدول میزان اضافه خدمت سربازان غایب

مدت غیبت

اضافه خدمت

تا 3 ماه غیبت

3 ماه اضافه خدمت

بیشتر از 3 ماه غیبت

6 ماه اضافه خدمت

بیشتر از یکسال غیبت

6 ماه اضافه خدمت + مشمول فراری محصوب می شوند

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

تاریخ امروز
1398/08/24
  ورود به سایت

  دسترسی آسان