عنوان خبر: زمان دقیق برگزاری امتحانات نهایی 97-98
تاریخ خبر: 1398/02/11

زمان دقیق برگزاری امتحانات نهایی 97-98

برگزاری امتحانات نهایی

 

پیشنهاد برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان از خرداد ماه به اردیبهشت توسط سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مطرح گردید.

این پیشنهاد به دو دلیل مطرح شد : مورد اول به این دلیل است که دانش آموزان پایه دوازدهم تا آخر خرداد ماه امتحان نهایی داشته و بدون فاصله ای باید سوابق تحصیلی آن ها به سازمان سنجش ارائه گردد. بنابراین این فرصت برای انجام این کار بسیار کوتاه است و مورد دوم کوتاه بودن زمان بین امتحانات نهایی و کنکور می باشد که برای دانش آموزان بسیار استرس آور است.

همچنین در نظام قدیم سوابق تحصیلی براساس پایه سوم متوسطه تنظیم می گردید و پایه پیش دانشگاهی تنها 5 درصد در این سوابق تاثیر داشت و همچنین یک فاصله یک ساله برای جمع آوری و ارسال این سوابق تحصیلی برای ارسال به سازمان سنجش وجود داشت. اما در نظام جدید این فاصله وجود نداشته و همچنین کل سوابق تحصیلی دانش آموزان در پایه دوازدهم خلاصه می شود و پایه دهم و یازدهم دیگر هیچ تاثیری در این سوابق ندارند.

در نهایت براساس جلسات برگزار شده تاریخ امتحانات نهایی به طور دقیق مشخص گردید.

امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم در سال تحصیلی 97-98 از آخر اردیبهشت ماه 98 با درس تعلیمات دینی برای تمامی گروه ها آغاز می شود.

برای دانش آموزان مناطق سیل زده استان های گلستان، خوزستان و لرستان که درگیر مشکلات زیادی هستند، در برگزاری امتحانات نهایی تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. به طوری که برای دانش آموزان پایه دوازدهم علاوه بر نوبت خرداد و شهریور یک نوبت امتحان دیگر در تیر یا مرداد ماه برگرار می گردد.

برای امتحانات داخلی، مدارس استان های مختلف از  اول خرداد ماه تا آخر تیر ماه 98 فرصت دارند تا هر تاریخی را که مناسب دیدند امتحانات خود را برگزار نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره آموزش یادگیری اعتماد

 

مشاوره تلفنی

تاریخ امروز
1398/08/27
  ورود به سایت

  دسترسی آسان