عنوان خبر: جزئیات ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98
تاریخ خبر: 1398/02/11

جزئیات ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98

آژمون کاردانی فنی و حرفه ای

 

دانش آموزانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را بنا به دلایل مختلف دریافت نکرده اند، برای ورود به مقطع کارشناسی، باید مقطع کاردانی را گذرانده و سپس وارد دوره کارشناسی شوند، بنابراین داوطلبان ابتدا در آزمونی با عنوان آزمون کاردانی فنی و حرفه ای شرکت می کنند و براساس دیپلم فنی و حرفه ای و یا کار و دانش در یکی از رشته های مرتبط با دیپلم خود ثبت نام می کنند.

براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تعدادی از رشته های مقطع کاردانی فنی و حرفه ای با آزمون و مابقی بدون آزمون است. داوطلبان باید براساس بازه زمانی داده شده توسط سازمان سنجش دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای را دریافت کرده و آن را مطالعه کنند و در صورت دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 

 

مشاوره تلفنی

 

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای در سال تحصیلی 98-99 :

  • دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای و یا کار و دانش نظام جدید و یا دیپلم چهارساله فنی حرفه ای نظام قدیم
  • داوطلب باید تا 31 شهریور ماه 98 مدرک دیپلم خود را دریافت نماید.
  • اگر داوطلب موفق به اخذ دیپلم تا 31 شهریور ماه 98 نشود، باید مدرک خود را تا 30 بهمن ماه 98 دریافت کرده و مجاز به انتخاب رشته در نیمسال دوم خواهد بود.
  • پذیرفته شدگان دوره روزانه در آزمون سال 97 مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.
  • پذیرفته شدگان دوره شبانه در آزمون سال 97 می توانند در این آزمون شرکت کنند و در صورتی قبولی از دانشگاه قبلی خود انصراف داده و مدرک آن را به محل تحصیل جدید ارائه دهد.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای ۹۸، می توانند از 22 تا 28 اردیبهشت ماه 98  با پرداخت هزینه ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز، در صورت دارا بودن شرایط فوق، ثبت نام خود را انجام دهند. این آزمون در نیمه اول مرداد ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 

جهت ارتباط با مشاورین مایا و استفاده از نظرات کارشناسی آن ها

 به صورت 24 ساعته با شماره 9099071970 در تماس باشید

آوای ماندگار مایا

مشاوره اعتماد آموزش یادگیری

تاریخ امروز
1398/11/09
  ورود به سایت

  دسترسی آسان